Home

Cine n are batrani sa si cumpere comentariu

Cine n-are bătrâni să-și cumpere. Ca să scap de fugile din cap, obligații, îngrijorări și să-mi câștig o porție sănătoasă de lene, dădeam buzna în tot soiul de terapii cu ape, abureli, fumuri parfumate. Nu era simplu precum ar părea Mesajul ascuns în binecunoscuta expresie Cine nu are bătrâni să-şi cumpere este decriptat de specialiştii în psihologie într-o manieră foarte interesantă. Fraza are în plan psihologic o însemnătate deosebită. Liliana Preotu, psiholog în cadrul Policlinicii Slobozia, explică.

Cine nu are batrani, sa si cumpere!! si de aia chiar cred ca CINE N ARE BATRANI SA SI CUMPERE! Te rog autentifică-te folosind una dintre aceste metode pentru a publica un comentariu: Email (obligatoriu) (Adresa nu se face publică niciodată) Nume (obligatoriu) Site web Cine n-are bătrâni să-și cumpere. Asta cred că e una dintre cele mai înțelepte vorbe ale românilor și cred cu tărie că ar trebui să ținem cont mai mult de ea. Tinerețea e faină, e distractivă, pare veșnică și atotștiutoare, dar să nu uităm de trecutul nostru și de cei care ne-au adus aici. Eu am avut mereu respec Cine nu are bătrâni, să și-i cumpere! Din nefericire, se pare că acest binecunoscut proverb românesc e perimat, nu prea mai are valabilitate în zilele noastre! Acum BĂTRÂNII (cum le place mai ales unor gazetari să le tot zică, chiar și celor de până-n 50 de ani!) sunt o povară, un balast pentru actuala societate

Că, Când n-aveam în gură dinți,/ N-aveam atunci în cap minți./ Că Nu să poate omul să fie cu două, și tânăr și cuminte./ Dar însă,/ Este tânăr între tineri și bătrân între bătrâni./ Și Cine n-are bătrân, să-și cumpere Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! Aceast sfat înțelept se află la rădăcina codului moral al poporului român. L-am întâlnit în varii povețe, peste tot, începând cu povățuitorul lui Anton Pann. Dar și Constantin Brâncuși ni-l dă, atunci când spune: Dacă nu ai un bătrân în căminul plin de copii, să-l cumperi.

Cine n-are bătrâni să-și cumpere - Manu Pence

1. e nu s-a purtat niciodată urât. Vorbea repede, fără ter
  2. Cine n-are batrani sa-si cumpere! Dar cat costa un batran? 2 răspunsuri. trimisă pe 18 Iulie 2011 . bby întreabă: Sers :x am tot auzit de la prieteni gen WTF :P si vreau sa stiu ce semnifica :-? am auzit eu cate ceva dar vreau ceva mai concret;) Dau funda :> 3 răspunsuri
  3. O vorbã din bãtrâni spune cã cine nu are bãtrâni, sã-si cumpere! Acesti oameni care au ajuns la o etate pânã la care au vãzut si trãit câte nu am crede noi, cei mai tineri, au fost sãrbãtoriti ieri de Ziua Internationalã a Persoanelor Vârstnice. La Petrila, primãria, la fel ca în fiecare an,

Ce înseamnă de fapt expresia „Cine nu are bătrâni să-şi

Cine n-are bătrâni, să-și cumpere, cine are, să-i îngrijească! Galerie foto (5) Galerie foto (5) Interviu Un articol de: Aurelia Luchian - 10 Dec, 201 Cine n-are bătrâni, să și-i cumpere. A luat o bătrânică la ocazie, să o ducă cu mașina în localitatea ei, pentru că nu mai putea merge. Ce i-a povestit bătrâna pe drum a lăsat-o cu gura căscat BANAT MEDIA utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe Website-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile pentru a integra în acestea și în activitatea noastră curentă cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter.

Cine nu are batrani, sa si cumpere!! just U

1. Cine n-are bătrâni să-şi cumpere. E supraofertă! Ministerul Sănătăţii are nişte comisii de specialitate în care activează crema medicinii româneşti. Noi, ca orădeni, putem fi mândri că domnul doctor Aurel Babeş este şeful comisiei de diabet. Domnia sa este una din marile speranţe ale diabetologiei româneşti, altfel nu-mi.
  2. Cine n-are batrani sa-si cumpere, varianta Sacele: I-a dat un intaritor si... treci la volan Buna ziua BRASOV Sambata seara, in jurul orei 20.50, politistii au oprit in trafic, pentru control, un tanar, in varsta de 21 ani, care conducea un autovehicul pe strada Stefan cel Mare din municipiul Sacele, iar pasager pe scaunul din fata dreapta se.
  3. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators.
  4. Cine n-are bătrâni în fotbal să-și cumpere 25 mai 2021 Despre cei care au câștigat cel de-al patrulea titlu consecutiv în Liga I, cei de la CFR Cluj, s-a cam zis, de-a lungul și de-a latul ultimului an, că sunt cam obosiți, îmbătrâniți, că trebuie cam lăsați la vatră mare parte dintre ei, fiindcă pesemne vor fi ruginit.

Home > Actualitate > Cine n-are bătrâni, să și-i cumpere. a luat o bătrânică la ocazie, să o ducă cu mașina în localitatea ei, pentru că nu mai putea merge. Ce i-a povestit bătrâna pe drum a lăsat-o cu gura căscat Cine n-are bătrâni să-şi cumpere, că primeşte bani pe ei. de Spartakus , 07 aprilie 2014. Dacă Mariana Câmpeanu n-a avut grijă, cât a tăiat şi spânzurat la Ministerul Muncii, decât de propriul soţ, mergând pe cunoscuta deviză a liberalilor mioritici Pentru noi înşine, noua ministresă, dna Rovana Plumb, are suflet de. Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! 7 sugestii de shopping. Cumpără-l pe George Soros, că se poartă frumos cu câinii; Ia-l pe Gandalf, că se pricepe la magie și-i distrează pe cei mici; Ar merge și Moş Crăciun, pentru că nu mai trebuie să cauţi un bătrân pe care să-l costumezi de Crăciun; Nu strică nici un Cristian Tudor. Ziua Internaţională a Persoanelor Vârstnice este o zi specială în întreaga lume şi este sărbătorită în data de 1 octombrie Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! Se pare că acest proverb românesc nu prea mai este la modă în zilele de astăzi. Expresia reprezintă un îndemn pentru persoanele tinere, astfel încât să devină suportul de care vârstnicii au nevoie, o dovadă sinceră de respect și prețuire

Exista istorici ce detin infinit mai multe cunostinte dar sunt mult mai putin mediatizati. Am urmarit o dezbatere televizata in care era si Neagu Djuvara, pare-mi-se! Concluzia e simpla: Cine nu are batrani sa-si cumpere. Holograf - intrebati pe oricine sa va insire numele a trei trupe de rock romanesti Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! Se pare că acest proverb românesc nu prea mai este la modă în zilele de astăzi. Expresia reprezintă un îndemn pentru persoanele tinere, astfel încât să devină suportul de care vârstnicii au nevoie, o dovadă sinceră de respect și prețuire. 1 octombrie este o zi specialăși asta pentru că celebrăm [ Foto: diariodocentrodomundo.com.br Rogerio Ceni este un portar celebru în Brazilia. Întreaga sa carieră este asociată cu Sao Paulo FC, echipă pentru care a apărat în peste 500 de meciuri, a înscris aproape 100 de goluri şi a câştigat peste 15 titluri de campion. La cei 42 de ani ai săi, toată lumea se întreabă cât..

Cu aceasta ocazie, Thoraya Ahmed Obaid, Directorul Executiv al Fondului ONU pentru Populatie ne reaminteste cat de valorosi sunt oamenii, indiferent de varsta lor, iar noi, romanii ne putem aminti de cunoscutul proverb Cine n-are batrani sa-si cumpere E momentul să cugetăm cât de valoroși sunt oamenii, indiferent de vârsta lor, iar noi, românii ne putem aminti de cunoscutul proverb Cine n-are bătrâni să-și cumpere.. În prezent există mai mulți vârstnici în lume decât au fost vreodată

Cine n-are bătrâni să-și cumpere Nicolai Tan

SCRISOAREA SĂPTĂMÂNII La ora actuală, există destule controverse privind promovarea tinerilor jucători la echipe care au ca prim obiectiv clasarea între primele locuri. Poate singurul care a avut şi are încredere în jucătorii tineri este Gheorghe Hagi. El ştie că fotbalul nu trebuie neapărat transformat într-o afacere, mai ales că suporterii trebuie să vadă un [ Azi e despre ei. Cine nu are bătrâni, să-și cumpere!. Când spunem vârstnici spunem, de cele mai multe ori, înțelepciune, modele de viață, sprijin, blândețe, bunătate și se poate continua la nesfârșit. Azi, 1 octombrie, e ziua lor, a persoanelor vârstnice, a acelui segment indispensabil dintr-o societate oricare ar fi ea Cine n-are bătrâni sa-si cumpere! Dar să-i mai aducă si la control oftalmologic din când în când. Description. Uneori uităm să avem grijă și de bunicii din viața noastră, iar ei din dorința de a nu ne deranja se neglijează până în punctul în care nu mai avem ce să facem. Author Cred ca a venit timpul sa lansam un nou adagiu pentru vesnica pomenire a standardelor comunitatii feisbuc si a politiei gandirii in marile retele de socializare. O voi face parafrazand o veche si inteleapta vorba romaneasca (cine nu are batrani, sa-si cumpere): Cine nu are o suspendare, sa-si cumpere! Merita efortul! De ce spun asta

Batran si intelept, o simpla zicala? de Lacramioara Brecea. Duminica, 04 Aprilie 2010, ora 22:33. Foto: howstuffworks.com. De la batran si intelept si pana la cine nu are batrani sa-si cumpere, inaintarea in varsta este considerata maturitate, intelepciune, echilibru emotional si moral. Au insa toate acestea un fundament stiintific Cine n-are bătrâni, să și-i cumpere. A luat o BĂTRÂNICĂ la ocazie, să o ducă cu mașina în localitatea ei, pentru că nu mai putea merge. Ce i-a POVESTIT bătrâna pe drum a LĂSAT-O CU GURA CĂSCAT Cine n-are bătrâni să-şi cumpere! Ei sunt cei mai vârstnici antrenori din Liga I. În ultima vreme, meciurile din Liga I urmărite din faţa micului ecran nu transmit decât un singur lucru: Mergi la culcare, nu ai ce să vezi!. Şi totuşi, fotbalul mai are încă resurse

Cine nu are bătrâni, să-și cumpere! - Dan

1. Cine n-are o bătrânică accesibilă din 3 click-uri să și-o cumpere. Dar cam asa e pe la noi. Antreprenorii trebuie sa suporte cam orice, daca vor sa-si vanda marfacam asta e mentalitatea bancilor la noi. Sa zicem ca o data la 2-3 luni mi se intampla sa uit cel putin o factura de plata. Si ma asez la coada printre batrani.
  2. cine n-are batrani, sa-si cumpere un fumurescu :) 04aug.14 glumesc precum a sunat cornul in Mistretul cu colti de argint al lui Doinas - insa foarte putin
  3. Cine n-are să-și cumpere. De: MonitorulBT. -. 17 iunie 2021. Supărat pe bună dreptate, don prefect Dan al III-lea a poruncit polițailor să reducă numărul de infracțiuni și evenimente rutiere. Ahaha, după răzbel, mulți voinici s-arată! Că dacă polițaii nu-și arestau colegii de la rutieră pentru banalul motiv c-au luat șpagă.
  4. 'Cine n-are batrani, sa-si cumpere' - imi place vorba asta. Si, la 20 de ani de la debutul meu pe scena din Calyse, pot spune ca si eu ma pot considera cumva batran. Acum 20 de ani, daca cineva imi spunea ca o sa scot albume, ca o sa am piese care se vor canta peste ani, videoclipuri difuzate la tv, as fi spus ca delireaza
  5. ifotbal. Viticola Dumitra a trecut un test important cu Loco Juniors, menținându-se pe primul loc. Victoria la limită s-a datorat în primul rând lui Călin Constantin şi lui, autorii celor două goluri, dar şi intervențiilor salvatoare ale portarului, care a menținut avantajul.
  6. Cine nu are batrani, sa-i cumpere (proiect educational) 21 februarie 2007, 19:31. 0 stele | 0 review-uri. Este o activitate care a devenit traditie in scoala noastra, anul trecut a avut loc editia a IV-a si de la un an la altul numarul celor implicati este tot mai mare
  7. Discutam zilele trecute cu o tânara venita în concediu din Occident, care-mi spunea ca munca ei de 900 de euro pe luna se rezuma la îngrijirea unei batrâne. Sunt multe femei din satele salajene, fiice sau nepoate ale batrânilor nostri, care au grija de batrâni din tarile vestice. In Occident, batrânii îsi permit sa-si angajeze [

Amenajarea gradinii poate fi o provocare, daca se doreste un rezultat care sa impresioneze. In acest forum iti vom oferi toate sfaturile de care ai nevoie pentru amenajarea gradinii pe masura asteptarilor Constantin Adăscăliţei, mesaj de 1 octombrie: cine n-are bătrâni, să-şi cumpere

Sau să-și inventeze. Cine n-are Iepurași să-și cumpere. Sau să-și inventeze. de Alice Năstase Buciuta. Alice Năstase Buciuta. 3 mai 2021, 14:16. În familia mea, în copilărie, nu exista sărbătoarea iepurașului de Paște. De fapt, fiind o familie care combina lipsa de venituri cu lipsa de tradiții, lucrurile stăteau destul de. Se spune ca cine nu are un batran ar trebui sa si-l cumpere. Batranii fac parte din viata noastra, fie ca locuiesc alaturi de noi, fie ca ii vizitam ori de cate ori avem ocazia, fie ca ne hotaram impreuna cu ei ca e mai bine sa locuiasca intr-un azil batrani Bucuresti.Batranii trebuie respectati si iubiti pentru ca zilele lor nu mai sunt atat de multe precum ne-am dori Apreciem TRADITIONALUL si pastram RUSTICUL. ( cine n-are batrani... sa-si cumpere ! ) Pagini similare Vezi tot. Cabinete medicale Buzau. 540 de urmăritori · Manager de servicii medicale

Apreciem TRADITIONALUL si pastram RUSTICUL. ( cine n-are batrani... sa-si cumpere ! ) Related Pages See All. MedCity Buzau. 4,361 Followers · Medical Center. CMI Septar Nicoleta. 620 Followers · Family Medicine Practice. Angajari Buzau. 1,059 Followers · Consulting Agency Cine n-are un bătrân să-şi cumpere. decembrie 8, 2008. De când l-am cunoscut pe Dumnezeu, acum 6 ani, mi-am dorit foarte mult să cunosc oameni extraordinari, oameni cu multă experienţă, oameni trecuţi prin viaţă cu adevărat cu care să vorbesc, şi să-i întreb ce vreau eu şi ce mă doare. De atunci şi până astăzi mi-am facut.

Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! Jurnalistică Art-emi

Cine n-are bătrână să-și cumpere (tabletă) A ajuns la Urgențe marți seara sângerând pentru a mia oară. Personalul e deja obișnuit cu ea, dar Doru e un angajat nou al spitalului și nu o recunoaște. Stângăcia îi demonstrează celei purtate pe targă că e începător. Îl privește duios acum. E bucuroasă că are cu cine să. Cine nu are batrani sa-si cumpere, cine-i are sa-i cinsteasca - acest proverb atat de intelept, ar trebuii sa ne faca sa ne gandim la batranii nostri din comuna, care multi dintre ei au ramas singuri si care nu pot singuri sa isi poarte de grija.De aceea primaria ar trebuii sa se gandeasca si la bunicii nostri, pe care sa-i ajute fie la domiciliu fie intr-un centru de ingrijire batrani.

Cine n-are bătrâni, să-și cumpere! - NapocaNew

Intră în contul tău OLX sau creează un cont nou pentru a contacta acest vânzător. Intră în cont / Cont no Cine n-are români, să-și cumpere. Acum patru secole, cînd capul lui Mihai Viteazul se rostogolea pe iarbă în aplauzele țărănimii înrobite, cînd voievodatele noastre orbecăiau prin sclavia impusă de Unificator și reveneau la agricultura neolitică, țări ca Anglia și Olanda (Provinciile Unite) globalizau comerțul pe mare Vedeti de ce se spunea odata : cine n-are batrani , sa si-i cumpere . Experienta si intelepciunea lor era inainte-vazatoare. Acum invata puiul pe cioara, ca sunt tare destepti de n-ai ce le zice.. Articole recente. Gutău este un zgârcit când e vorba de copii! Doar 18.000 lei pentru 5 elevi cu media 10. La Consiliul Județean te angajezi ÎNGRIJITOR dacă nu ai fost condamnat definitiv, nu ai săvârșit infracțiuni contra umanității, fals ori fapte de corupți

Cine nu are bătrâni, să-şi cumpere brânză — Adi Hădea

1. Cine n-are Johannis să-și cumpere 22 februarie 2013 by Florin Popescu Un comentariu Acum, când au intrat nemții în PNL, se comentează că altoiul e de calitate, o să dea fructe bune. În subtext, că Germania va fi încântată și va trimite Panzere cu investitori
  2. Cine n-are americani, să-şi cumpere. Obişnuiţi să sufle şi-n iaurtul altora după ce s-au fript cu ciorba lor, americanii au revenit la un vechi, dar bun obicei: întâi bat şi apoi întreabă. Aşa l-au snopit trei americani în bătaie pe un marocan, în trenul de Paris, şi bine i-au făcut, că altfel acum deplângeam zecile de.
  3. Cine n-are o campanie să-şi cumpere! Actual CAŢAVENCII vineri, 2 noiembrie 2012, 10:00. Zoom Cine n-are o campanie să-şi cumpere! Într-o vreme, Adrianei Bahmuţeanu îi plăcea să mănînce slană cu ceapă în toiul nopţii, alături de Prigoană. După o vreme, consortul i-a schimbat meniul, iar Adriana a mîncat şi bătaie
  4. titi de vestita vorba din batrani? Uite ca nici pana in ziua de azi ea nu si-a pierdut semnificatia si devine mai adevarata cu fiece zi care trece. Avantajele bunicilor sunt nenumarate si fara ei viata noastra.
  5. Cine nu are un bătrân, să și-l cumpere spune o veche vorbă românească care se pare că nu mai prea este la modă. Vedem multe articole, emisiuni și luări de poziție în care bătrânii, pensionarii sunt priviți ca o pătură parazită a societății. O categorie de oameni fără de care lumea ar fi un lo
  6. Puterea celor tineri sta in fapta, a celor batrani in chibzuinta, spune un citat din Rhesus, piesa atribuita lui Euripide din secolul al V-lea i.Chr. Folclorul romanesc abunda de proverbe si zicatori ce preamaresc virtutile si calitatile varstnicilor: Cine n-are batrani, sa-si cumpere sau Prieteni noi sa-ti faci, dar de batrani sa nu te lasi, [

Nu degeaba exista expresia cine n-are batrani, sa-si cumpere. Iata un bunic de, vreme de 12 ani, a facut voluntariat la terapie intensiva, alinand plansetele bebelusilor prematuri in lipsa parintilor lor. Dupa ce s-a pensionat in 2000, David Deutchman a inceput sa tina seminarii la o universitate din Atlanta, insa asta nu ii ocupa timpul [ Cei doi antrenori ai CS Ocna Mureș au fost marcatorii celor două goluri ale alb-albaștrilor în victoria de ieri, scor 2-1, din partida de la Săscior Lumea ca bâlci: Cine n-are evrei... să-şi cumpere. 12.04.2018 23:23. 1714 vizualizari. 1 comentariu . Ştiţi - printre altele - de ce a pierdut Germa ­ nia Al Doilea R ăzboi Mondial? Fiindcă, în paranoia lui, H itler i-a determinat pe unii evrei s ă emigreze, iar pe alţii i-a băgat. Cine n-are batrani sa-si cumpere ! Ce uitați dumneavoastră Comentariu sters de utilizator [anonim], Marţi, 1 septembrie 2020, 12:41 -3/7. Recalcularea pensiilor ISoli [utilizator], Marţi, 1 septembrie 2020, 13:30 +2/4. Ce se intampla cu recalcularea pensiilor ce trebuia efectuata pentru a intra in vigoare de la 1 Septembrie 2020..

Cine n-are batrani sa-si cumpere!!! Răspunde. Elfa a spus: 13 mai 2010 la 10:31. Lasă un comentariu Anulează răspunsul. Introdu aici comentariul tău... Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica: Email (obligatoriu) (Adresa nu se face publică niciodată Iaca de unde si vorba aia: cine n-are batrâni (asa ca noi - nota Archibald Tanase) sa si-i cumpere! Apai voi chiar asa de repede ati uitat ca el este cel care a tras sfori si curmeie când era menistru si vice la liberali, ca sa vina alocarile ale babane tare pentru reabilitarea mitropoliei Un comentariu. Furtuna. Istoria se repeta iar si iar. Si dupa cum bine stim: apa trece dar pietrele raman. In sfarsit, cine n-are batrani sa-si cumpere de pe Amazon. Spicuim asadar din invataturile matelotului iscusit Gherasim care a navigat prin furtuni o viata intreaga pentru a ne feri pe noi de primejdii Gatim, citim, impartasim : Cine nu are batrani, sa-si cumpere! Cu ceva vreme in urma, am citit un articol interesant pe un blog de suflet : Bucatareli la borcan. Vi-l recomand cu drag, este mai mult decat un blog culinar. E un blog cu patos, povesti bune, copii nazdravani si amintiri ascunse prin borcane 17:10 Niciun comentariu: Etichete: acrisor Cine n-are batrani, sa-si cumpere! Adevarate vorbe! Mai ales cand vrei sa te apuci de gatit si nu stii ordinea lucrurilor. Uite sfat ce mi-a dat mie vecina: 1. TE UITI PRIN FRIGIDER - daca nu ai o anume reteta in minte, verifica ce ai deja prin casa . 2

Cine n-are batrani, sa-i cumpere! Cine se aseamana, se aduna Cum e turcul si pistolul Cine seamana vant, culege furtuna Cine tace bine face Calatorului ii sade bine cu drumul. Cand de multe te apuci, mai pe toate le incurci Ce-i in mana nu-i minciuna, ce-i in gusa si-n capusa Cine invata la tinerete, se odihneste la batranet sa dea Domnul sa le dea la toti macar mintea cea de pe urma si sa.si aminteasca de vorba din popor...cine n.are batrani sa.si cumpere! GabiG spune: Sint si mai revoltata, veti vedea de ce. Va postez un pasaj din mailul trimis de batrina mamei mele Cine n-are bătrâni, să şi-i cumpere?! Publicat de Vladimir. În ultimii 2-3 ani media de vârstă a personalului din sistemul penitenciar a scăzut datorită, pe de o parte, pensionării greilor iar, pe de altă parte, angajării unor tineri, chiar foarte tineri băieţi şi fete. S-a ajuns ca în ziua de azi cei din categoria 30-35.

Am auzit un proverb care suna cam asa:,, Cine nu are

1. Cine n-are batrini, sa-si cumpere! 3 accesari. 1:0 cu FC Arges si duelul a doi dintre cei mai tineri antrenori din prima liga, Razvan Lucescu - Ionut Badea, este transat in favoarea noastra de.
  2. te de vorba romaneasca Cine n-are batrani sa-si cumpere
  3. Dupa ce o citesti, nu poti decat sa exclami: Intr-adevar, cine n-are batrani sa-si cumpere! - Pr. Prof. Al. Stanciulescu-Barda Alte carti comandate impreuna cu MARELE ATENTAT AL APUSULUI PAPAL IMPOTRIVA INDEPENDENTEI DACO-ROMANILOR: Chestiunea evreiasca 2002. 25 50 lei. In stoc
  4. / 2017, Evenimente. Așa sună un vechi proverb și mare adevăr se ascunde în spatele acestor cuvinte. Vineri, 7 aprilie, am fost în vizită la bolnavii și bătrânii parohiei împreună cu preoții. Le-am dus câte un pachet, însă ei nu asta așteptau, ci pe cineva cu care să.
  5. Cine n-are imprimanta, sa-si cumpere pana maine la 22. Recomand Epson / Canon, la HP sunt bune doar alea mai scumpe. PPS: Liber la panda si turnatorie de maine pentru vecinii batrani sau melancolici! Mai ales intre orele 22-06, cand va infectati mai tare daca iesiti si nu e bine sa deranjati politistii cand dorm / guvernantii care lucreaza.

Cine nu are bãtrâni, sã-si cumpere - Cronica Vaii Jiulu

Cine n-are batrani, sa-si cumpere! Asa zice o vorba, dar ce te faci cand batranii cu pricina se dovedesc a fi niste traficanti de carne vie? O femeie din Statele Unite si partenerul ei au fost arestati, dupa ce au incercat sa-si vanda nepotelul De-aia cine n-are batrani, sa-si cumpere si cine n-are nash sa-si gaseasca! Nashu imi sugerase sa fac o statistica cu varsta cititorilor mei de pe blog. Probabil voia sa vada cati ne pregatim de pensionare si daca mai are cine sa ne plateasca pensi Proverbe germane. * Aproape, nu este nici pe jumatate. * A cauta acul in carul cu fan. * Buna ziua caciula, că stapanul n-are gura. * Buturuga mica rastoarna carul mare. * Cainele care latra nu musca. * Cei ce barfesc pe dracu-l servesc. * Cine n-are batrani sa si-i cumpere. * Cine se scoala de dimineata departe ajunge Cine nu are bătrâni, să-și cumpereProgresul Fărău - Soda Ocna Mureș 2-4! (GALERIE FOTO) În jocul de old-boys de ieri de la Fărău, Progresul Fărău - Soda Ocna Mureș 2 - 4, golurile ocnamureșenilor fiind semnate de Cociș (2), Râșniță,Nemeș Marţi, 9 Martie 2010 - Pentru cei care au deschis ziarele mai tarziu, o sa spun ca presedintele Comisiei Judetene de Mobilitate a Cadrelor Didactice, Mihai Vitcu, i-a facut profesorului Mihai Vitcu un cadou deosebit. Cu ocazia Zilei Internationale a Mobilitatii, probabil, domnul presedinte i-a oferit domnului profesor o solutie care-i ofera acestuia tinerete fara batranete si viata de sef.

Cine n-are bătrâni, să-și cumpere, cine are, să-i îngrijească

Un proverb vechi spuna asa:Cine nu are un batran , sa-si cumpere! Suntem tineri.dinamici,puternici(asa ne credem),si nu ne dam seama ca vom imbatrani.Ei ca noi au fost noi ca ei nu inca'! Sa ne ajute Bunul Dumnezeu si sa ne dea intelpciune. Doamne ajuta! Imi place mult articolul. Roxana Leontescu Postat la 2010-10-07 11:1 Cine n-are mătuși să-și cumpere 11:00 injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Cine n-are, să-și cumpere! - 7est.ro - Stiri Iasi, stiri Comentariu. Postează Anulează Cine n-are un Pajero, sa-si cumpere! Pajero 2.5 TD '93 - Buburuza is back! Ford Escort 1976 1300 cmc se dezmembreaza sau vinde. Comentariu Intervalul orar cel mai nimerit (ca sa-si ajute si nepotii si copii) este 9-21. Este suficient, Cine n-are batrani sa-si cumpere! Mameluci. Taica [utilizator], Joi, 23 aprilie 2020, 10:31 Comentariu sters de utilizator [anonim], Joi, 23 aprilie 2020, 13:07 -1/7. Corect!.

Cand vedem seceta de goluri, naivitatea cuplului actual de atac, ne gandim ca cine n-are batrani sa-si cumpere. Un batran cu sange in instalatie care sa ii stranga in jurul lui pe pustii astia ametiti ar fi ideal. Daniel Pancu a fost mereu intr-o forma fizica excelenta, dincolo de tot ce comenteaza gurile rele Ar mai fi un aspect. Nu uitati un lucru, cine n/are batrani sa si/i cumpere. Pana la urma ar trebui sa se dea dovada ca in aceasta scoala sunt oameni de calitate, ca barfele si mizeriile nu caracteriuzeaza corpul profesoral si ca doar intriga abjecta este cea care duce la astfel de razboiae. urat, foarte urat domnilor Din ciclul batranete haine grele, sau cine n-are batrani sa-si cumpere! :lol: Noi l-am gasit pe al nostru. Il putem trimite linistiti cu scaunelul de lemn sa stea la coada la lapte si paine. Nae: 20 Feb 2005 16:17 Era o vorba cine n-are bătrâni sa-si cumpere . Va scriu aceste rânduri pentru ca stiu ca sunteti oameni minunati cu suflet mare si nu o sa ramaneti indiferenti la ceea ce va voi prezenta . Am ajuns la Centrul de bătrâni din Mărășești, județul Vrancea ( am citit un articol despre cazul lor ) si doream neaparat sa merg sa vad. bag seama ca vanatoarea de cai verzi pe pereti e ceva ce, cum ar spune americanul, runs through the family. Va fi fiind genetica :)) Am visat sa merg in Amazon - si-am

Cine n-are, pisică să-si cumpere. Cinen-are pisică, să-si cumpere. Eu n-am. Am avut. Nu vreau să-mi cumpăr. În orice caz, nu curând. Unii dintre cei de mai jos au. Altii n-au. Nu stiu dacă si-ar cumpăra. Dar fotogluma rămâne amuzantă Cine n-are batrani, sa-si cumpere! Noi avem, le multumim ca ne sunt alaturi si le uram multa sanatate! Gelu Ardei - Ghe Pufu - Ion Savu. stanga: Nicu Achimescu si Alberto Ion centru: Toma Chircioaga, Nicu A. si Petre P. dreapta: Daniel Marinica, Nicu A. si Petre P. stanga: Adi Tanase, Ovidiu Gradinaru centru: Marius Lambrin,Nicu A. si Petre P. Nu poti avea cine stie ce pretentie de la ei. Cati batrani cu pasarele la cap nu am mai vazut si eu la bloc. Doamne ajuta sa nu ma fac si eu asa cand mi-o veni randul. Cine n-are bătrâni, să-şi cumpere. Şi cine are, să-i f**ă. nu ar trebui sa generalizezi la faza cu cine nu are batran sa si-l cumpere. Ideea era ca. Proiect foto: Cum arata corpul uman la 100 de ani - Adesea auzim despre cel mai in varsta om sau cea mai indelungata casatori